Szkolna Gazeta Internetowa Liceum Ogolnoksztalcacego im. Mikolaja Kopernika w Tarnobrzegu

Ally

Biologia / Chemia / Język angielski

Ally

Ilość artykułów: 5

Być jak plama…

Być jak plama…

Kilkanaście dni temu natrafiłam w Internecie na takie zdanie: "Zespół Downa jest jak plama na koszuli, której nie możesz sprać". Dowiedziałam się, że to sztandarowe hasło kampanii na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną, organizowanej przez Stowarzyszenie Olimpiady Specjalne Polska. Hasło pojawiło się już na ogromnych bilbordach w wielu miastach naszego kraju. Idea bez wątpienia szczytna, ale czy jej realizacja równie udana?

4Ally 2013-12-05

I rozpętała się burza

I rozpętała się burza

26 października jeden z redaktorów portalu Solidarni2010.pl skrytykował w tekście "Gender Kopernika - reaguj!", pewien eksponat, który dostrzegł podczas zwiedzania Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, dając tym samym początek prawdziwej aferze. Internet natychmiast obiegły takie hasła jak "eksponat naukowej demoralizacji" czy "budka pedofila", a Europoseł PiS, Ryszard Legutko, skierował do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przez CNK przestępstwa.

7Ally 2013-11-19

Magia, duchy, narkotyki i przerażająca intryga

Magia, duchy, narkotyki i przerażająca intryga

Jakiś czas temu moją uwagę w jednej z lokalnych bibliotek zwróciła pewna książka. Wyróżniała się na tle innych tajemniczą grafiką. Po zapoznaniu się z rekomendacją, zamieszczoną na tylnej stronie okładki, postanowiłam ją wypożyczyć i przeczytać. Moje wstępne zainteresowanie tą pozycją miało już niebawem znaleźć pełne uzasadnienie.

0Ally 2013-11-07

Dziewczyno, tu nikt nie słucha One Direction!

Dziewczyno, tu nikt nie słucha One Direction!

W Internecie można spotkać wiele takich lub podobnych im komentarzy, które kierowane są zazwyczaj do ludzi preferujących muzykę popularną. Istnieje bowiem powszechne przekonanie, że ten gatunek muzyki adresowany jest do małolatów lub intelektualnych prostaków. Ile razy słyszeliście w towarzystwie komentarze: "Boże, czego ty słuchasz. To przecież muzyka dla dzieci"?

24Ally 2013-10-01

Życie

Życie

Dwa lata wcześniej:
Właśnie zakończył się koncert twojego ulubionego zespołu, na którym byłaś ze swoją przyjaciółką [I.T.P]. Szłyście za kulisy, by spotkać się z waszymi idolami.
- Oni są cudowni! - krzyknęłaś.- A widziałaś Josha? O mój Boże!
- Ha, wiem. Kocham ich i nadal nie mogę uwierzyć, że za chwilę ich poznamy.

14Ally 2013-09-19

  • 1

Najaktywniejsi dziennikarze

Yazoo 33yazoo
Mitter 27mitter
Lou 10lou

Wspierają nas:


Ian Boon Talk Easy
TFS Leonardo
OSK Dobra Szkoła

Ilość osób aktualnie czytających Lessera

Znalazłeś błąd? - poinformuj nas o tym!
Copyright © Webmastering LO Tarnobrzeg 2018
Do góry