Szkolna Gazeta Internetowa Liceum Ogolnoksztalcacego im. Mikolaja Kopernika w Tarnobrzegu

Magic

Biologia / Chemia / Matematyka

Magic

Ilość artykułów: 10

Grzanki, kawa, jest zabawa!

Grzanki, kawa, jest zabawa!

Przez ostatnie kilka dni mieliśmy okazję obserwować na korytarzach naszej ukochanej placówki edukacyjnej, krzątających się nieustannie, mocno zaaferowanych trzecioklasistów. Dodatkową oznaką ich niezwykłej aktywności były setki grzanek pochłanianych na oczach śliniących się z głodu kolegów z młodszych klas i hektolitry wypitej kawy, których aromat wypełniał skutecznie wszystkie zakamarki szkoły.

21BergiMagic 2014-01-18

Igrzyska Putina

Igrzyska Putina

Klimat subtropikalny, wysoka wilgotność powietrza, palmy... Nawet lepsze niż ta warszawska i te tarnobrzeskie, bo po prostu prawdziwe. Czego chcieć więcej? Igrzysk i chleba!

2Magic 2014-01-18

Kto zyskał, a kto stracił?

Kto zyskał, a kto stracił?

Rok 2013 przyniósł jednym klubom piłkarskim upragnione trofea, a innym pozostawił gorzki smak porażki, często w najwyższym możliwym wymiarze. Który klub zyskał, a który stracił? Kto potrafił utrzymać przez cały rok w miarę stabilną, wysoką formę i może dziś ze spokojem patrzeć w przyszłość? Czas na posumowanie minionego roku w najważniejszych europejskich ligach.

5Magic 2014-01-07

Apel wigilijnego karpia

Apel wigilijnego karpia

21. grudnia, godzina 23.00
Karp, zamieszkujący aktualnie moją wannę, korzystając z nieuwagi domowników, przekazał mi w imieniu swoim i swoich braci taki oto apel.

Szanowni państwo!
Z uwagi na zbliżające się święta, na które tak bardzo się cieszycie, pozwolę sobie zażyczyć od was równie radosnego czasu dla nas, waszych dalekich krewnych, karpi.

2Magic 2013-12-21

Gdzie diabeł nie może…

Gdzie diabeł nie może…

Zawsze podziwiałem Arsenal. Nawet bardziej niż Manchester United za czasów Fergusona czy też moje Chelsea. Za co? Za niezwykłą konsekwencję. Jak daleko sięgam pamięcią, trenerem jest tam Arsène Wenger, za którym stoi murem gwardia chłopaków.

3Magic 2013-12-11

Wiara? A po co mi to?

Wiara? A po co mi to?

Z chwilą, gdy temat mamy małej Madzi przestał już budzić społeczne emocje, modne stało się pokazywanie księży jako zwyrodniałych pedofilii. Dzięki takiemu działaniu gros ludzi uważa teraz, że jeśli nie wszyscy, to przynajmniej spora część z nich nosi ze sobą puszki z bitą śmietaną albo kasę, by kupić sobie cnotę nastoletnich chłopaczków. Taki obraz kapłanów kładzie się niewątpliwie głębokim cieniem na wizerunku Kościoła. No tak, ale czy ta bezpardonowa nagonka mediów na księży i instytucję Kościoła ma także wpływ na stosunek ludzi do wiary?

7Magic 2013-11-27

Stadionu szum, banknotów szelest i trochę ropy w tle

Stadionu szum, banknotów szelest i trochę ropy w tle

W sumie to ja je chyba lubię. Te arabskie, rosyjskie, czy jakiegokolwiek innego pochodzenia by one nie były. Uwielbiam to zamieszanie, jakie wywołują. To oburzenie jednych i uciechę drugich. O czym mowa? O petrodolarach.

3Magic 2013-11-03

Quo vadis Zibi?

Quo vadis Zibi?

Fornalik za burtą. Stało się to, co dla kibiców polskiej reprezentacji było oczywiste od niechlubnego remisu z Mołdawią. Postawa Mariusza Lewandowskiego, a szczególnie Grzegorza Wojtkowiaka, była gwoździem do trumny naszego byłego już trenera. W reprezentacji jest w tej chwili trochę tak, jak po przejściu tornada, a osób, które potrafiłyby ją na nowo poskładać, jest na moje oko raczej mniej niż więcej.

9Magic 2013-10-25

Polska - tu się pije

Polska - tu się pije

I nie chodzi mi bynajmniej o to, w jakich ilościach Polacy pobierają kroplówkę z procentami i dlaczego to czynią. Próbuję zrozumieć nawet tych, którzy twierdzą, że oglądanie na trzeźwo naszych narodowych kopaczy nożnych w akcji graniczy z cudem. Potwierdza to nawet dyspozycja komentatora Eurosportu2 - Tomasza Burnosa - w trakcie meczu z San Marino.

5Magic 2013-10-03

Zapach benzyny i gąsienic zgrzyt

Zapach benzyny i gąsienic zgrzyt

Pocisk przelatujący obok wieżyczki uderza w stojący za nami drewniany domek, rozsypując ciężkie bale jak pióra. Oglądamy się, Tygrys Królewski wygląda zza wzgórza. Załoga robi w gacie i zaczyna się prawdziwa walka o życie. Namierzamy cel, strzał... Mamy go! A może jednak nie?

5Magic 2013-09-19

  • 1

Najaktywniejsi dziennikarze

Yazoo 33yazoo
Mitter 27mitter
Lou 10lou

Wspierają nas:


Ian Boon Talk Easy
TFS Leonardo
OSK Dobra Szkoła

Ilość osób aktualnie czytających Lessera

Znalazłeś błąd? - poinformuj nas o tym!
Copyright © Webmastering LO Tarnobrzeg 2018
Do góry