Szkolna Gazeta Internetowa Liceum Ogolnoksztalcacego im. Mikolaja Kopernika w Tarnobrzegu

teksty czytelników

fot. ab-in-den-urlaub.de Nowość

Spadająca Gwiazda

Dawno, dawno temu żył król potężny, którego wszyscy się bali. Pokonał on rzeszę wielkich monarchów i podbił wiele krajów. Wrogów miał wielu, ale tylko jednego, o którym wiedział, że nigdy z nim nie wygra. Był nim ponury żniwiarz śmiercią zwany. Nie chciał jednak z nim przegrać, dlatego pewnego dnia kazał wezwać do siebie wszystkich mędrców tego świata. Ci stawili się na wezwanie i długo radzili, ale żaden z nich nie był mu w stanie zaoferować tego, czego oczekiwał - nieśmiertelności. Był jednak wśród nich jeden tajemniczy mędrzec,...

2 Czytelnik SGI Lesser 2017-06-09

Spadkobiercy Herostratesa?

Spadkobiercy Herostratesa?

Pozwólcie, że odniosę się do fali niewybrednego hejtu, jaka przelała się przez stronę internetową szkoły tuż po opublikowaniu przez młodych dziennikarzy „Lessera” ich oceny tegorocznych dekoracji studniówkowych. Wydarzenie to, którego byłam mimowolnym świadkiem, było dla mnie niemiłym doświadczeniem i kolejnym dowodem na to, że wypracowane przez stulecia normy zachowań społecznych i zasady moralne, dla wielu współczesnych znaczą jednak nie za wiele...

5 Czytelnik SGI Lesser 2017-01-21

Niski poziom w każdym elemencie

Niski poziom w każdym elemencie

Z jednej strony nie ma się czego wstydzić, ale też twierdzenie, że porażka Legii Warszawa w meczu z Realem Madryt 1:5 jest dobrym wynikiem, rodzi na mojej twarzy szeroki uśmiech. Postawa Legii w europejskiej elicie piłkarskiej pokazuje jednoznacznie, jak daleko w d... jest rodzima piłka klubowa. Ale spokojnie, ten tekst nie ma na celu deprecjonowania klubu, czy też jego kibiców, tylko luźne przemyślenia na temat tego całego cyrku, który dzieje się w chwili obecnej wokół ekipy Mistrza Polski.

0 Czytelnik SGI Lesser 2016-10-21

Narkotyk

Narkotyk

stoję na skraju wiersza
który Ktoś mną pisze

w lustrze widzę
bladą rządzę złotych monet

rozdarty przez obietnice
szczelnie zamknięte

3 Czytelnik SGI Lesser 2015-10-17

Wątły scenariusz i skłonność do efekciarstwa

Wątły scenariusz i skłonność do efekciarstwa

Nie mają z nim szans produkcje ze zmartwychwstałym przy pomocy komputera Paulem Walkerem czy też jakiekolwiek inne o samochodach transformujących się w roboty. Najmniejszych szans. Otóż – tak – „Mad Max: Fury Road” jest filmem o ścigających się samochodach. Praktycznie przez dwie godziny oglądamy ludzi jeżdżących po pustyni. Piękne w tym wszystkim jest to, że z tego jeżdżenia nie wynika żadne ratowanie świata.

1 Czytelnik SGI Lesser 2015-06-09

Szaleństwo scen akcji i szczątkowa fabuła

Szaleństwo scen akcji i szczątkowa fabuła

Kiedy wybierałem się na ten film, wiedziałem, że jest w nim scena, w której zrzucają z samolotu auta na spadochronach, a znajdujący się w nich kierowcy przeżywają. Siostra mi zaspoilerowała. Na takie akcje właśnie czekałem, bo kiedy F&F7 ma gdzieś prawa fizyki, to ogląda się go z bananem na twarzy. Niestety, śmierć aktora grającego jedną z głównych postaci w serii wpłynęła na tę produkcję. No i moim zdaniem był to wpływ negatywny.

2 Czytelnik SGI Lesser 2015-05-15

Gdy będę miał dzieci…

Gdy będę miał dzieci…

Nie rozumiem fenomenu tej kreskówki wśród dorosłych i nastoletnich odbiorców, toteż nie będę się do tego odnosił, ale z drugiej strony chcę dać wam szansę przeczytania tekstu o My Little Pony, autorstwa kogoś, kto nie jest jednym z bronies. A to chyba nie zdarza się często, hm?

1 Czytelnik SGI Lesser 2015-04-13

To już koniec…

To już koniec…

Należę do wymierającego gatunku. Do ludzi spod znaku metalu i ognia. Do wyznawców prędkości, czcicieli historii, miłośników piękna. Jestem Homo Sapiens Mobili. Moim przeznaczeniem jest zmieniać swoją pozycję – najczęściej, jak tylko jest to możliwe, najszybciej, jak się da, nie bacząc na środki temu służące. I jak każdy osobnik należę do jednej z rodzin. Na razie do Cursoriam. Odliczam jednak dni, gdy dołączę do Currus.

0 Czytelnik SGI Lesser 2015-03-20

Maraton „Hobbita” Petera Jacksona

Maraton „Hobbita” Petera Jacksona

Bardzo żałowałem, że nie obejrzałem na czas „Pustkowia Smauga”, na tyle wcześnie, żeby móc o tym napisać, podobnie jak o „Niezwykłej podróży”. Na szczęście nadarzyła się świetna okazja, żeby nie tylko nadrobić braki, ale również odświeżyć sobie pierwszą część i obejrzeć przedpremierowy pokaz „Bitwy pięciu armii”. I to wszystko podczas jednej nocy w kinie! Obiecałem sobie, że jeżeli tytułowa bitwa nie będzie bardziej widowiskowa, podniosła i zapierająca dech w piersiach od tej na polach Pelennoru, to nie napiszę o tym filmie dobrej recenzji.

5 Czytelnik SGI Lesser 2014-12-27

Świadek koronny XX wieku

Świadek koronny XX wieku

Nie wyglądał na poetę, jeśli już, to raczej na urzędnika. Swoimi utworami nie zachęcał do budowania barykad. Nie moralizował i nie pocieszał. Uważał jedynie, że świat, w jakim przyszło nam żyć, jest okrutny i coraz bardziej pogrąża się w tandecie i bezmyślności.

0 Czytelnik SGI Lesser 2014-05-13

Najaktywniejsi dziennikarze

Snotra 43snotra
Lola 32lola
Lucy 27lucy
Rita 27rita
Yazoo 17yazoo

Wspierają nas:


Ian Boon Talk Easy
TFS Leonardo
OSK Dobra Szkoła

Ilość osób aktualnie czytających Lessera

Znalazłeś błąd? - poinformuj nas o tym!
Copyright © Webmastering LO Tarnobrzeg 2018
Do góry