Szkolna Gazeta Internetowa Liceum Ogolnoksztalcacego im. Mikolaja Kopernika w Tarnobrzegu

Wszystkie rury prowadzą do Akwarium

Jak wiadomo z wiosną wszystko rozkwita, rozwija się, jednym słowem budzi się do życia. To czas odnowy i wielkich porządków. Nie przypadkowo więc i w naszej małej korporacji „SGI Lesser” wiele się w tym czasie zmienia. Z nostalgią konstatujemy w tym okresie fakt, że oto nieubłaganie zbliża się moment, kiedy to najbardziej dojrzałe okazy z naszego akwenu zmuszone będą opuścić to nasze przyjazne i bezpieczne Akwarium, by popłynąć wraz z nurtem maturalnych arkuszy, w stronę innych mórz. Zanim jednak udadzą się w tę kuszącą, choć pełną niebezpieczeństw podróż, akwaryjna starszyzna, w zgodzie z tradycją naszego akwenu, zobowiązana jest spośród tych nieco mniej dojrzałych osobników wskazać kogoś, kto jej zdaniem godzien będzie przejąć dowództwo nad tą naszą niesforną lesserową ławicą i potrafi nią odpowiedzialnie pokierować. I tu pojawiam się ja - Snotra.

/pliki/lesser/redakcja/naczelna-snotra-2017.jpgJakież było moje zaskoczenie, kiedy nasz Wielki Mistrz, zaprosił mnie pewnego pięknego, wiosennego dnia do Akwarium, gdzie czekali już na mnie Mela i American, zarządzający do tej pory naszą ławicą. W imieniu zgromadzonych mistrz zapytał mnie, czy nie zechciałabym przejąć zarządzania, gdyż taka właśnie jest wola starszyzny, z którą on się w zupełności zgadza. Płetwy mi się ugięły, gdy dotarło do mnie, jak wielka odpowiedzialność może spaść na grzbiet tak małej jak ja rybki. Ale pomyślałam sobie wtedy, że Nemo też się pewnie bał, gdy wyruszał na pomoc Dory, a jednak podjął to wyzwanie. Postanowiłam więc nie być od niego gorsza i też przyjęłam propozycję szefa wszystkich szefów.

Zanim jednak przejmę obowiązki redaktor naczelnej, zobowiązana zostałam przez naszego Mistrza do przygotowania uroczystego pożegnanie kolegów i koleżanek dziennikarzy, którzy w tym roku opuszczą naszą redakcję. Uroczystość już niebawem, ale myślę, że wspomniani nie będą mieli mi za złe, jeśli podziękuję im za ich solidną pracę także w tym inauguracyjnym tekście. Nie mniej serdecznie chciałabym też podziękować redaktorom naczelnym, moim poprzednikom, za przykładne wręcz wypełnianie obowiązków, mądre kierowanie zespołem stanowczą acz sprawiedliwą ręką (a może płetwą?) oraz stałą troskę o ład w Akwarium. Mam nadzieję, że uda mi się was godnie zastąpić, choć wiem, że łatwo nie będzie. Będę starała się jednak ze wszystkich sił dbać - tak jak wy - o jakość i ilość publikacji oraz o porządek w Akwarium, ale spróbuję też wprowadzić w życie własne pomysły. A wszystko to ku zadowoleniu naszych czytelników. Dziękuję wszystkim opuszczającym redakcję dziennikarzom raz jeszcze za sumienność, ogromny wkład pracy, wytrwałość i stoicki spokój w znoszeniu humorów i kaprysów naszego Wielkiego Mistrza. Oby zostało wam to wynagrodzone w postaci zaliczonych w pierwszych podejściach kolokwiów i egzaminów, a talent publicystyczny, jaki tu rozwinęliście, niech zaowocuje podczas pisania prac semestralnych, licencjackich i magisterskich. Życzę wam wszystkiego co najlepsze i niech los zawsze wam sprzyja! Wierzę, że nigdy nie zapomnicie ani nas, ani tych chwil, które razem spędziliśmy w tym naszym Akwarium na zaciekłych dyskusjach i eksperymentowaniu.

A skoro w łowisku zrobiło się trochę luźniej, to nadszedł czas, by do wspólnego pływania zaprosić rybki z innych akwenów. Drodzy czytelnicy, w zasadzie już od tej chwili, razem z moimi przyjaciółmi z redakcji, zaczynam poszukiwania nowych, barwnych i egzotycznych okazów, które chciałyby razem z nami pobawić się w tworzenie tej wodnej gazety. „Lesser” was potrzebuje! Drogi kolego / Droga koleżanko, jeśli czujesz, że masz w sobie choćby niewielki publicystyczny potencjał i chciał(a)byś spróbować swych sił w tej sztuce, to przyjdź do nas! Co możemy ci zaoferować? Przede wszystkim wejściówkę VIP do naszego Akwarium, gdzie panuje nieziemska atmosfera, gdzie poznasz niezwykłe osobowości, i gdzie spędzisz niezapomniane chwile, a także znajdziesz grono wiernych i kibicujących twoim publicystycznym próbom psychofanów.

Na koniec chciałbym jeszcze zwrócić się do naszych czytelników, bez których nasza gazeta nie miała by racji bytu. Pozostaje mi jedynie zaprosić was, drodzy czytelnicy, na nasze łamy, gdzie przez kolejny rok nie zabraknie fascynujących recenzji, ciekawych wywiadów, urokliwych opowiadań i wszystkiego, czego tylko wasze duszyczki zapragnąć mogą. I macie na to moje słowo!


Najaktywniejsi dziennikarze

Snotra 49snotra
Lola 39lola
Rita 35rita
Lucy 34lucy
Yazoo 24yazoo

Wspierają nas:


Ian Boon Talk Easy
TFS Leonardo
OSK Dobra Szkoła

Ilość osób aktualnie czytających Lessera

Znalazłeś błąd? - poinformuj nas o tym!
Copyright © Webmastering LO Tarnobrzeg 2018
Do góry