Rekrutacja RODO

Bardzo udany występ Szymona w Mistrzostwach Polski

W dniach 6-8 grudnia 2019 roku pływalnia w Ostrowcu Św. gościła czołówkę polskich 14 letnich pływaków, gdyż to właśnie tam rozegrano Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. W zawodach tych wzięło udział 600 zawodników z ponad 100 polskich klubów, w tym i nasz kolega z "Kopernika", zawodnik Delfina Tarnobrzeg, Szymon Skulski (1a). Szymon pokazał się w Ostrowcu Św. w 3 stylach i na dwóch dystansach. Najlepiej zaprezentował się na dystansie 50m stylem motylkowym (wystąpił w Finale A i zajął ostatecznie 8 miejsce z czasem 26.98). Niewiele gorzej poszło mu na dystansie 50m stylem dowolnym. Na tym dystansie wystąpił w Finale B, w którym zajął 2 miejsce (12 w końcowej klasyfikacji) z czasem 24.76. Na dystansie 100m stylem dowolnym, z wynikiem (55.67) został sklasyfikowany na 22. miejscu, a na dystansie 50m stylem grzbietowym zajął 29. miejsce z czasem 29.42. Szymon wrócił co prawda z mistrzostw kraju bez medalu, ale potwierdził bezsprzecznie przynależność do ścisłej krajowej czołówki pływaków w swojej kategorii wiekowej. Naszemu koledze gratulujemy oczywiście świetnego występu i liczymy na jego kolejne udane starty w tym sezonie. Zainteresowanym tematem przypominamy, że wyniki zawodów pływackich, fotoreportaże oraz nagrania biegów finałowych można znaleźć na stronie megatiming.pl