Rekrutacja RODO

Amerykański sen Przemka Karnowskiego

Były koszykarz Siarki Jezioro Tarnobrzeg, Przemysław Karnowski, reprezentujący obecnie drużynę Uniwersytetu Gonzaga, występującą w lidze NCAA, wygrał właśnie ze swoją drużyną rundę zasadniczą West Coast Conference.

/pliki/zdjecia/karno1.jpgPrzemek Karnowski w barwach Gonzaga Bulldogs

Wychowanek Pomorzanina Toruń i były center tarnobrzeskiego klubu radzi sobie bardzo dobrze za Oceanem, spełniając swój amerykański sen. Jego drużyna wygrała rozgrywki w swojej lidze akademickiej i teraz czeka ją walka o mistrzostwo kraju. "Buldogi", jak potocznie nazywana jest ekipa Karnowskiego, na koniec rundy zasadniczej udowodnili swoją siłę, pokonując w ostatnim spotkaniu drużynę Uniwersytetu Portland 81:52. Nasz rodak zdobył w tym meczu 8 punktów i zebrał 3 piłki, przebywając na parkiecie zaledwie 12 minut. W rozegranych dotychczas spotkaniach sezonu zasadniczego jego średnia na mecz to niespełna 6 punktów, trzy zbiórki i 12 minut na parkiecie.

Drużyna Uniwersytetu Gonzaga przegrała tylko dwa mecze od początku sezonu. Obie te przegrane poniosła jednak z zespołami spoza ich konferencji, tak więc do kolejnego etapu przystąpi z bilansem 16 zwycięstw, bez porażki. W niedzielę czeka ich półfinałowe spotkanie, które rozegrane zostanie w jednym z najbardziej rozpoznawalnych miast Stanów Zjednoczonych, jakim jest Las Vegas. Jeśli "Buldogom" uda się awansować do finału i wygrać również i to stracie, to zapewnią sobie udział w turnieju ogólnokrajowym, co byłoby niebywałą szansą dla byłego gracza tarnobrzeskiego klubu.

dnia: 2013-03-08, autor: /DASZ/, źródło: Echo Dnia