Rekrutacja RODO

Maturzyści zadowoleni po egzaminie z matematyki

Rachunek prawdopodobieństwa, obliczanie procentów, trygonometria, logarytmy i funkcje, zadania z tych działów matematyki pojawiły się na pisemnej maturze z matematyki. - Zadania na próbnej maturze, były znacznie trudniejsze, od tych, jakie dziś rozwiązywaliśmy – przyznali maturzyści.

Agata Ordon, licealistka z klasy o profilu ogólnym w Liceum Ogólnokształcącym imienia Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu po wyjściu z klasy zapewniła, że egzamin nie był trudny. Jej opinię potwierdziły

/pliki/zdjecia/matma.jpgUczennice klasy III i tarnobrzeskiego "Kopernika" porównują wyniki zadań, z jakimi zmierzyły się na pisemnej maturze z matematyki.
koleżanki z klasy, z którymi po egzaminie Agata porównywała wyniki. – Podobne zadania rozwiązywałyśmy w trakcie roku szkolnego – przekonywała Agata. – Wydaje mi się, że próbna matura była znacznie trudniejsza od tej, którą dziś pisałyśmy.

Strach przed dzisiejszym egzaminem był ogromny. Obowiązkowa matura z matematyki wróciła po 25 latach nieobecności. – Gdybym nie musiała, nie pisałabym egzaminu z tego przedmiotu – przyznała Katarzyna Staszczyk z tarnobrzeskiego Kopernika. – Ale cóż. Skoro tak zdecydowano, nie było innego wyjścia, jak tylko dobrze przygotować się do tego egzaminu.

LO im. KEN to jedna z najlepszych szkół średnich w mieście, ma od lat dobrą renomę, potwierdzaną w rankingach. Na 315 maturzystów do rozszerzonej matury z matematyki zgłosiło się 174 uczniów. Dyrektor Mariusz Potasz przyznaje, że uczniowie byli lekko zdenerwowani przed egzaminem. – Ale paniki nie było – zapewnia.

Nastroje wśród maturzystów po egzaminie, były bardzo pozytywne. - Poszło gładko, egzamin nie był trudny – ocenili maturzyści.

Maturzyści byli stopniowo przygotowywani do tego, co ich czeka. Odbyło się kilka wewnętrznych egzaminów, można się było zorientować, na czym polega trudność. – Poziom znajomości matematyki przez uczniów znacznie wzrósł. Kiedy nie było obowiązkowej matematyki, wielu uczniów z klas humanistycznych machało na ten przedmiot ręką. Niesłusznie, bo znajomość tego przedmiotu jest bardzo ważna także dla humanistów – ocenia zastępca dyrektora Stanisław Ordon.

dnia: 2010-05-05, autor: Klaudia Tajs, źródło: Echo Dnia
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj