Rekrutacja RODO

Nie żyje Zdzisław Zioło, wieloletni dyrektor LO im. Mikołaja Kopernika

Dotarła do nas smutna wiadomość. Nie żyje Zdzisław Zioło, nauczyciel i wieloletni dyrektor Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu. Miał 85 lat.

/pliki/zdjecia/zio.jpg Zdzisław Zioło był dyrektorem tarnobrzeskiego liceum w latach 1981–2001 (szkoła nosiła wówczas nazwę Zespół Szkół Ogólnokształcących). Jego następcą na tym stanowisku był Dariusz Bożek, obecny prezydent miasta. Wcześniej, przez 12 lat pełnił funkcję zastępcy dyrektora. Był nauczycielem przysposobienia obronnego.

- Kochał swój zawód, był człowiekiem spokojnym, rozważnym, zjednywał sobie ludzi. Cieszył się szacunkiem młodzieży - tak Zdzisława Zioło wspomina obecny dyrektor "Kopernika" i były uczeń tej szkoły Tomasz Stróż. - Będąc już na emeryturze był częstym gościem w naszym liceum. Miło wspominam nasze długie rozmowy, podczas których wracał wspomnieniami do czasów, kiedy zaczynał pracę. Jestem mu wdzięczny za wszystkie wskazówki i rady.

Zdzisław Zioło zmarł w piątek w szpitalu w Mielcu.

dnia: 2020-11-02, autor: Wioletta Wojtkowiak, źródło: Echo Dnia
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj