Rekrutacja RODO

Premiera "Miss Sajgon"

Teatr Muzyczny, po sukcesie „Les Misérables”, zakończy sezon premierą kolejnego musicalu Claude’a-Michela Schönberga i Alaina Boublila – „Miss Saigon” (8 VI). Rola Kim w „Miss Saigon” to ogromne aktorskie i wokalne wyzwanie, ale i obiekt marzeń adeptek musicalu. W łódzkiej inscenizacji brodwayowskiego przeboju w postać Wietnamki zakochanej w amerykańskim żołnierzu wcieli się utalentowana i wyjątkowo młoda debiutantka. Joanna Gorzała niedawno skończyła 18 lat.

/pliki/zdjecia/jg.jpgŚwiat „Miss Saigon” zaludniają wyraziści bohaterowie, ale w pełnej emocji opowieści o miłości rozgrywającej się na tle wojny w Wietnamie uwagę publiczności najmocniej przyciągają odtwórcy ról Kim i Chrisa. W pełnej inscenizacyjnego rozmachu łódzkiej premierze Marcinowi Francowi odgrywającemu rolę Amerykanina partnerować będzie właśnie Joanna Gorzała.

Debiutująca na scenie profesjonalnej młodziutka artystka zaskakuje doświadczeniem i umiejętnościami, które wytrwale doskonali od dzieciństwa. W rodzinnym Tarnobrzegu ukończyła szkołę muzyczną I stopnia w klasie fortepianu i klarnetu, a wokalno-aktorskie szlify zdobywała na licznych warsztatach. Wyróżnionej nagrodami Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki „Wygraj sukces” w Tarnobrzegu oraz Festiwalu Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej w Rzeszowie Joannie Gorzale nie jest obcy świat teatru muzycznego. Na scenie Sandomierskiej Szkoły Musicalu miała okazję zmierzyć się z innymi kultowymi musicalowymi rolami – Velmy w „Chicago” czy Mimi z „Rent”.

Jednak oprócz wokalnej biegłości stworzenie sugestywnej i wielowymiarowej postaci, która przeżywa osobiste dramaty związane z miłością i macierzyństwem, wymaga dużych nakładów aktorskiej pracy, z czego Gorzała doskonale zdaje sobie sprawę. – Najtrudniejszy dla mnie jest bagaż emocjonalny roli. Kim tak wiele już przeżyła, a ja jeszcze nie, dlatego takim wyzwaniem jest dla mnie wydobycie wszystkich tych pokładów złości, miłości, rozpaczy i szczęścia potrzebnych do zbudowania postaci – przyznaje debiutantka.

Efekty prac Joanny i całego zespołu „Miss Saigon” prowadzonego przez reżysera Zbigniewa Maciasa zobaczymy podczas premiery już 8 czerwca w Teatrze Muzycznym w Łodzi.

Akcja musicalu rozpoczyna się w 1975 r. w Sajgonie. Chris, amerykański żołnierz, zakochuje się z wzajemnością w Kim, wietnamskiej prostytutce. Zostają jednak rozdzieleni. Chris w Stanach Zjednoczonych rozpoczyna nowe życie, Kim rodzi chłopca i czeka na powrót ukochanego, żyjąc w nędzy i strachu.

Inscenizacja i reżyseria – Zbigniew Macias, kierownictwo muzyczne – Maciej Pawłowski, kostiumy – Zuzanna Markiewicz, scenografia – Grzegorz Policiński, choreografia i ruch sceniczny – Joanna Semeńczuk. W rolach głównych m.in.: Robert Rozmus, Marcin Jajkiewicz, Sylwia Banasik, Marcin Januszkiewicz, Marcin Franc, Edyta Krzemień.

dnia: 2019-06-11, autor: Justyna Muszyńska-Szkodzik, źródło: Kalejdoskop
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj