Rekrutacja RODO

Trwa weekend cudów "Szlachetnej Paczki" w Sandomierzu

Czy można marzyć o kwiatku, który stanie przy oknie? Można i nasi darczyńcy to marzenie spełnili - mówi Wiktoria Kępa, lider Szlachetnej Paczki na region Sandomierz. W pomieszczeniach budowlanki, gdzie działa magazyn Szlachetnej Paczki praca przy pakowaniu darów ruszyła już w piątek. Wolontariusze wracając od obdarowanych mówili zgodnie, że tylu łez wzruszenia jeszcze nie widzieli.

/pliki/zdjecia/san3.jpg Ruch w magazynie sandomierskiej budowlanki, gdzie wolontariusze Szlachetnej Paczki przygotowują dary od kilku lat, zaczął się już w piątek. - Piątek to był czas na przygotowanie się, a dziś w sobotę już od ósmej jesteśmy na pełnych obrotach - powiedziała Wiktoria Kępa, lider Szlachetnej Paczki na region Sandomierz. - Przywożenie, pakowanie, szykowanie. Już sześć rodzin otrzymało paczki. Pozostałe dostaną niebawem. Cały czas darczyńcy przywożą dary, a my przygotowujemy je do przewiezienia.

W ramach 20. edycji projektu „Szlachetna Paczka” pomoc otrzymało 31 rodzin z Sandomierza i okolicy. W gronie obdarowanych przeważały rodziny dotknięte niepełnosprawnością i osoby w podeszłym wieku oraz samotne.

Lista przekazanych darów była bardzo różnicowana. Dominowała żywność i środki chemiczne. - Staraliśmy się także zapewnić większe potrzeby, jak pralka, lodówka, łóżko dla dziecka, biurko, przedmioty do codziennego funkcjonowania - dodała koordynatorka. - Jeśli chodzi o inne produkty to często były upominki, o których marzy rodzina. Są także ubranka dla dzieci. Jest także karma dla zwierząt. Jest nawet kwiatek, o którym marzyła jedna z naszych podopiecznych.

/pliki/zdjecia/san4.jpg Wolontariusze dowożący paczki do wskazanych rodzin nie kryli, że łzy radości, wzruszenie i szczęście, to najczęstsze reakcje osób, do których dotarły paczki. Po łzach wzruszenia były podziękowania za wsparcie.

Wśród darczyńców, którzy przygotowali Szlachetną Paczkę dla rodzin z Sandomierza i powiatu sandomierskiego było Starostowo Powiatowe, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Bursa Szkolna, Komenda Policji Sandomierzu, Seminarium Duchowne. W gronie prywatnych darczyńców byli także mieszkańcy Krakowa i Warszawy.

Paczki będą dowożone do rodzin także w niedzielę, 13 grudnia. Podsumowanie 20.edycji Szlachetnej Paczki w Sandomierzu odbędzie się w niedzielę, około godziny 17 w budowlance.

dnia: 2020-12-13, autor: Klaudia Tajs, źródło: Echo Dnia
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj