Rekrutacja RODO

Uczciwi nastolatkowie nagrodzeni

Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek oraz pełniący obowiązki komendanta miejskiego policji w Tarnobrzegu nadkom. Marek Pietrykowski w obecności dziennikarzy oficjalnie podziękowali Nikoli, Mateuszowi i Kacprowi - trójce nastolatków z Tarnobrzega, którzy nie wahali się ani chwili, gdy znaleźli pieniądze. Przekazane policji znaleziska trafiły do właścicieli.

/pliki/zdjecia/um1.jpgSpotkanie w magistracie, w którym uczestniczyli też bliscy oraz nauczyciele nastolatków odbyło się w środę, 27 listopada. – Dziękujemy w tak oficjalny sposób, w blasku fleszy, ponieważ warto takie szlachetne postawy promować. Szczególnie w dzisiejszym świecie, gdy dominują informacje o nagannych postawach, złych rzeczach – mówił prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek. Zwracając się do bohaterów środowego spotkania podkreślił, że mimo młodego wieku swoją postawą nastolatkowie pokazali, że w tym szalonym, zwariowanym świecie można być człowiekiem uczciwym, być człowiekiem dobrym.

Na ręce obecnych na spotkaniu w magistracie mam nastolatków złożył gratulacje także dla rodziców za wspaniałe wychowanie dzieci. – To na rodzicach ciąży obowiązek wychowania i wpojenia zasad funkcjonowania w społeczeństwie. Dobre wychowanie wynosi się z domu. Składam więc podziękowania za to, co ci młodzi ludzie dostali od Państwa, od rodziców – mówił prezydent. Zaznaczył, że w procesie wychowania dużą rolę odgrywa też szkoła, która wspiera rodziców. – Gratuluję też wychowawcom oraz nauczycielom takich uczniów, pięknych postawą młodych ludzi.

Pełniący obowiązki komendanta miejskiego policji w Tarnobrzegu nadkomisarz Marek Pietrykowski gratulował nastolatkom obywatelskich postaw. Słowa uznania skierował również do ich rodziców. - Portfel z gotówką znaleziony w miejscu, gdzie nikt nie widzi, mógłby stanowić pokusę, by sobie go przywłaszczyć. Oni postąpili inaczej. /pliki/zdjecia/um2.jpgPrzekazali znalezione rzeczy policji, dzięki czemu dokumenty i gotówka trafiły do prawowitych właścicieli – mówił nadkomisarz Pietrykowski.

Z gratulacjami pośpieszył również o. Wojciech, katecheta w LO im. M. Kopernika w Tarnobrzegu, do którego uczęszcza Nikola. - W świecie, w którym wciąż słyszymy o wielu złych rzeczach warto dostrzegać dobro. Cieszę się, że Nikola pokazała piękno dobroci, które jest w drugim człowieku, by to dobro mogło się rozprzestrzeniać – podkreślił zakonnik.

Jak przyznali sami, nieco speszeni młodzi bohaterowie, żadne z nich nawet przez chwilę nie pomyślało, by zatrzymać znalezione pieniądze. Dlaczego? - Bo warto być uczciwym – mówią zgodnie.

dnia: 2019-11-27, autor: Administrator, źródło: UM Tarnobrzeg
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj