Rekrutacja RODO

Nasi koledzy w projekcie Y- cracy w Turcji

W dniach 13-21 lutego dzięki pani prof. Beacie Dul, która dostała zaproszenie na seminarium międzynarodowe, finansowane ze środków programu Erasmus + zatytułowane: ”Y(outh) cracy, Młodzież w demokracji”, dwójka naszych kolegów: Kamil Pyszczek z klasy 2c i Krzysztof Kopeć z klasy 3h miała okazję być uczestnikami tego wydarzenia odbywającego się w KizKalesi/Mersin nad Morzem Śródziemnym i przeżyć przygodę swojego życia.

/pliki/zdjecia/tu1_1.jpgUczestnicy projektu z "Kopernika" w trakcie "wieczoru polskiego"
Nasi uczniowie wraz z przedstawicielami 9 innych krajów (Macedonii, Estonii, Turcji, Włoch, Hiszpanii, Bułgarii, Litwy, Grecji i Rumunii) w ciągu tygodnia fantastycznej pogody i temperatur powyżej 25 stopni, pracując metodami edukacji nieformalnej, czyli łącząc naukę i zabawę odkrywali historię demokracji, procesy demokratyczne zachodzące w innych krajach, rolę młodzieży w demokracji i poznawali kulturę krajów uczestniczących. Dni spędzone na projekcie polegały na intensywnej pracy warsztatowej w różnych miejscach, w tym na pięknej plaży.

Wszystkie warsztaty, scenki teatralne, symulacje, gry i zabawy odbywały się w języku angielskim, w grupach międzynarodowych. Organizatorzy zadbali również o możliwość zwiedzenia Mersin, rejsu statkiem i spotkań z przedstawicielami władz miejskich (wizyty u prezydentów pobliskich miast). W drodze powrotnej nasza ekipa zwiedziła przepiękny Stambuł.

Zapraszamy również do obejrzenia fotorelacji z tej wyprawy.

Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj