Rekrutacja RODO

Rekrutacja do liceów i techników w Tarnobrzegu.

Wszyscy dyrektorzy szkół średnich w Tarnobrzegu mieli obawy, czy uda im się sprostać oczekiwaniom kandydatów podwójnego rocznika, który opuścił mury podstawówek i gimnazjów. Łzy rozczarowania polały się w społecznym "Hetmanie".

/pliki/zdjecia/lotbg.jpgLiceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu przyjęło 472 kandydatów. Pierwszych klas będzie czternaście.
Największy zawód przeżyli ci, którzy wymarzyli sobie renomowane liceum, zajmujące w ogólnopolskim rankingu “Perspektyw” za 2018 rok drugie miejsce na Podkarpaciu i 34 miejsce w Polsce. Chodzi o Zespół Szkół Społecznych im. Hetmana Jana Tarnowskiego. Dyrektor Paweł Dobrowolski mówi, że z bólem serca musiał odmówić ponad stu bardzo dobrym kandydatom.

Zainteresowanie nauką w tym liceum pobiło w tym roku wszelkie rekordy. Wpłynęło ponad 200 podań. O jedno miejsce walczyły dwie osoby. Szansę na naukę będzie mieć jednak w sumie 104 absolwentów, którzy wykazali się najlepszymi wynikami egzaminów gimnazjalnych i ósmoklasisty (przyznawano za to dwie trzecie punktów, za świadectwo jedną trzecią).

Ogłoszeniu wyników rekrutacji do pięciu tarnobrzeskich szkół publicznych prowadzących licea, technika i szkoły branżowe nie towarzyszył już taki stres. Jak informują urzędnicy tarnobrzeskiego magistratu, którzy są po rozmowach z dyrektorami szkół, miejsc wystarczy dla wszystkich.

- Utworzyliśmy 14 klas, po siedem dla absolwentów gimnazjów i podstawówek, ale moglibyśmy nawet i 16. Zależało nam jednak na komforcie nauki. Przyjęliśmy wszystkich, chociaż nie wszyscy dostali się na wybrane przez siebie profile. W najbardziej obleganych klasach, na przykład matematyczno - fizycznych, będzie się uczyć po 36 osób - mówi Tomasz Stróż, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu, który deklaruje, że ma jeszcze 14 wolnych miejsc. Po gimnazjum jest jeszcze w tej szkole kilka wolnych miejsc na kierunkach: biologia - chemia - język angielski oraz biologia - chemia - matematyka, a po szkole podstawowej na kierunkach: matematyka - fizyka - informatyka oraz język polski - biologia - język angielski.

Zadowolony z rekrutacji jest także Jerzy Stelmach, dyrektor Zespołu Szkół im. ks. St. Staszica. Szkoła jest w stanie przyjąć po 10 osób do liceum i na kilka kierunków technikum. Podobnie jest w zespołach szkół ponadgimnazjalnych nr 1,2 i 3.

dnia: 2019-07-17, autor: Wioletta Wojtkowiak, źródło: Echo Dnia
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj