Szkolna Gazeta Internetowa Liceum Ogolnoksztalcacego im. Mikolaja Kopernika w Tarnobrzegu

Lady M.

J. polski / Historia / WOS

Lady M.

Ilość artykułów: 20

Hello, doctor Lecter

Hello, doctor Lecter

Jak stworzyć postać, która zachęci do czytania książki i przyciągnie przed ekran miliony odbiorców? Warto zacząć od nienagannych manier. Potem dobrze jest dodać schludny wygląd, urządzone ze smakiem mieszkanie i jakiś powszechnie szanowany zawód, na przykład lekarza psychiatry. A i jeszcze jedno, przydałoby się, żeby nasz bohater był mordercą-kanibalem.

3Lady M. 2013-11-15

"Koneser" dla koneserów

"Koneser" dla koneserów

Lubicie, gdy ktoś wodzi was za nos? Gdy prowadzi za rączkę i wskazuje, jak macie myśleć, co macie czuć, kogo lubić, kogo nie, komu kibicować, kogo mieszać z błotem? Ja też nie. No chyba, że robi to reżyser filmowy. Taki na przykład Giuseppe Tornatore w swoim filmie "La Migliore offerta" (tytuł nieudolnie przetłumaczono na język polski jako "Koneser", ale to nie powinno już raczej nikogo dziwić).

0Lady M. 2013-10-07

Naprawdę wielki deszcz

Naprawdę wielki deszcz

Z czym kojarzy się Hugh Laurie? Pewnie większa część gawiedzi zakrzyknie ochoczo "z doktorem Housem!". Skojarzenie poprawne, punkt dla Was. Obecnie jednak pan Laurie robi sobie przerwę od aktorstwa na rzecz muzyki. I wiecie co? Bardzo się cieszę, że tak jest.

0Lady M. 2013-06-10

Mężczyzna powinien być wszechstronny!

Mężczyzna powinien być wszechstronny!

Cytując słynne słowa Heraklita „Panta rhei!”. Wraz z odejściem klas trzecich, sporo zmieniło się w naszej szkole. Nasza redakcja zyskała nowych naczelnych, a samorząd uczniowski nowego przewodniczącego. Większość z Was z pewnością już wie, kim jest to nasze nowe "słońce narodu", ale czy wiecie, jakie ma plany i pomysły związane z naszą społecznością? Co i jak zamierza zmienić w szkole? Jakim jest człowiekiem i co lubi robić w wolnym czasie?

6OspreyLady M. 2013-05-29

Epidemia euforii

Epidemia euforii

Ruch hippisowski jest niejako mocno przyklejony do Stanów Zjednoczonych. Tymczasem gdzieś na krańcu świata, w Polsce, w czasach głębokiego PRL-u końca lat sześćdziesiątych zaczęli pojawiać się młodzi ludzie o długich włosach i w ubraniach na tyle kolorowych, na ile pozwalała im szarość ówczesnej rzeczywistości. I przy okazji stworzyli sporo dobrej muzyki, przykrytej już dziś warstwą zapomnienia.

0Lady M. 2013-04-17

I wiosna przyniosła mi okropny śmiech idioty

I wiosna przyniosła mi okropny śmiech idioty

Proszę, niech pan siada, panie Rimbaud. Herbaty? Może kawy? Czy też może jej namiastki, naparu z pokruszonych ziaren przepuszczanych pod dużym ciśnieniem przez strumień wody o wysokiej temperaturze? Nie? No dobrze, proszę po prostu usiąść wygodnie. Pan wybaczy, że zacznę tak bezpośrednio, ale czy to prawda, co mówią? Czy pan naprawdę, przepraszam za wyrażenie, w grobie się przewraca patrząc na teraźniejszość?

2Lady M. 2013-04-05

W kręgu życia

W kręgu życia

Dużo wody musiało upłynąć w Wiśle, zanim jakiś współczesny film zrobił na mnie wrażenie, nakarmił moją na co dzień głęboko ukrytą potrzebę piękna i dostarczył mi niezwykłego przeżycia duchowego. Dawno nie widziałam dzieła tak wspaniałego, które poruszyłoby mnie mocno i w jakiejś mierze zmieniło moje patrzenie na rzeczywistość. W końcu stało się. Z naszego niby-kina w TDK wyszłam z błędnym uśmiechem na twarzy i kłującą mieszanką uczuć w sercu.

0Lady M. 2013-02-25

Tradycja warta pielęgnowania

Tradycja warta pielęgnowania

Po trzech dniach wytężonej pracy, suto zakrapianej napojami z Biedronki, pojawiły się wreszcie w naszej szkole dekoracje studniówkowe. Sala gimnastyczna, na której już za kilkanaście godzin odtańczony zostanie przez naszych maturzystów przecudnej urody polonez, ozdobiona została i w tym roku przez zewnętrzną firmę, natomiast dekoracje na korytarzach i w salach lekcyjnych, to już efekt kreatywności i ciężkiej pracy uczniów z klas trzecich.

26JaskierLady M. 2013-01-18

Co mnie żywi, niszczy mnie

Co mnie żywi, niszczy mnie

Coraz bardziej przeraża mnie zawartość Internetu. I nie chodzi tu nawet o różnego rodzaju portale plotkarskie epatujące głupotą, czy też o ilość ociekających nienawiścią komentarzy pod filmikami zamieszczonymi na YouTube. Ostatnio natknęłam się na coś, co autentycznie mnie przestraszyło, wkurzyło i zdegustowało zarazem. Blogi pro – Ana, czyli o anoreksji w samych superlatywach.

4Lady M. 2013-01-04

Meeting

Meeting

Otworzył oczy. Zajęło mu to pewną chwilę, jakby mózg musiał z pełną świadomością i rozmysłem wysłać sygnał do powiek, by raczyły się uchylić. Popatrzył na sufit, potem na wezgłowie łóżka. Wysoka postać w czarnym płaszczu, dzierżąca lśniącą kosę patrzyła prosto na niego...

1Lady M. 2012-11-20

Najaktywniejsi dziennikarze

Luna 98luna
Komso 31komso
Artemis 24artemis
Hush 10hush

Publikujemy także w:

Liczba osób aktualnie czytających Lessera

Znalazłeś błąd? - poinformuj nas o tym!
Copyright © Webmastering LO Tarnobrzeg 2018
Do góry