Szkolna Gazeta Internetowa Liceum Ogolnoksztalcacego im. Mikolaja Kopernika w Tarnobrzegu

Vivi

Matematyka / Geografia / Informatyka / J. angielski

Vivi

Ilość artykułów: 18

Dziki zachód, technologia i gęsty klimat

Dziki zachód, technologia i gęsty klimat

Przez kilka ostatnich miesięcy świat żył pewnym serialem. Internauci snuli setki teorii na temat poszczególnych jego bohaterów, wątków i całego uniwersum, niecierpliwie oczekując na kolejne odcinki i rozważając, co będzie dalej. Mowa oczywiście o najnowszej produkcji stacji HBO, czyli serialu „Westworld”.

0Vivi 2017-01-04

Ah, ta technologia…

Ah, ta technologia…

Co najmniej kilkakrotnie znalazłam się już w sytuacji, gdy do mojego pokoju weszła babcia, mówiąc od progu, żebym „nie leżała ciągle z tym komputerem w rękach”. Jak się zapewne domyślacie, nie trzymałam w nich żadnego komputera, tylko mój telefon. Cóż zrobić, starsi ludzie nie przyjmują do wiadomości faktu, że te znane im bądź co bądź urządzenia, nie tylko wyglądają dziś trochę inaczej, ale spełniają też wiele innych pożytecznych funkcji, ułatwiając nam, młodym ludziom, życie.

0Vivi 2016-12-28

Magiczny świat znów otworzył wrota

Magiczny świat znów otworzył wrota

W okresie mikołajkowego szaleństwa odwiedziłam wraz z moją klasą Rzeszów, gdzie nadarzyła się okazja obejrzenia filmu Davida Yatesa, według scenariusza J.K. Rowling, „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”. Ucieszyłam się, bo jestem fanką serii przygód „Harry'ego Pottera”. Magiczny świat czarodziejów, który wykreowała ta brytyjska pisarka jest moim zdaniem niesamowity, dlatego wobec „Fantastycznych zwierząt…”, które również wyszły spod jej pióra, miałam konkretne...

1Vivi 2016-12-19

Oddał hołd, poruszył i trzepnął po głowie

Oddał hołd, poruszył i trzepnął po głowie

American: Jak powiedział Smarzowski w jednym z wywiadów, „Wołyń” nie jest historycznym filmem, choć pokazuje historyczną prawdę (dla wielu zapewne sporną). Z tego właśnie powodu, dyrektorzy wielu szkół - w tym i naszego liceum - zdecydowali się zorganizować grupowe wyjścia do kina, abyśmy mieli szansę wspólnego obejrzenia i przeżycia tego filmu. Może dla niektórych z nas była to jedynie okazja legalnego opuszczenie kilku lekcji, ale na pewno nie dla wszystkich. Ja i moi znajomi poszliśmy...

1AmericanVivi 2016-10-30

„Jak żyć?” – poradnik dla leniwych

„Jak żyć?” – poradnik dla leniwych

Każdy z nas na pewno nie raz w życiu zadał już sobie to postawione w tytule tekstu pytanie. Nieustannie szukamy na nie sensownych i przekonujących nas odpowiedzi, ale nie często na takie trafiamy. Niektórzy twierdzą, że wystarczy żyć zdrowo i inwestować w siebie. Brzmi trochę zbyt ogólnikowo? Jeśli tak, to zapraszam do lektury mojego tekstu.

0Vivi 2016-09-19

Bawi i wzrusza jednocześnie

Bawi i wzrusza jednocześnie

„Zanim się pojawiłeś”, ekranizacja bestsellerowej powieści Jojo Moyes w reżyserii Thea Sharrocka, to jeden z tych filmów, na który wybrałam się do kina w ciemno. Widziałam jedynie na mieście plakat, który zapowiadał jego premierę (10 czerwca). Nie potrzebowałam jednak niczego więcej po tym, gdy na wspomnianym plakacie zobaczyłam Emilię Clarke i Sama Claflina.

1Vivi 2016-06-30

Moda i inne dziwactwa

Moda i inne dziwactwa

Czar zwiewnych, kolorowych tkanin, równy tupot obcasów, światła reflektorów, tłum ludzi z branży i charakterystyczna muzyka… wiele osób nie widzi w tym nic niesamowitego. Ja mogę dopisać się natomiast do tych, których taki klimat inspiruje. Fascynuje mnie dopasowywanie tkanin i dobieranie kolorów. Często poszukuję fachowych odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, bo też chciałbym wiedzieć, czy np. kwiaty można łączyć z paskami albo czy dżins nie „gryzie się” z jedwabiem?

0Vivi 2016-05-23

Prawdziwa uczta dla oczu i uszu

Prawdziwa uczta dla oczu i uszu

Nie mogłam, po prostu nie mogłam, nie ulec czarowi gifu, na którym boski Leo dumnie wznosi toast kieliszkiem szampana. Internet został nieodwracalnie zalany falą tego ruchomego obrazka tuż po gali rozdania Oskarów. Jednak dopiero niedawno dowiedziałam się, że pochodzi on z filmu pt. „Wielki Gatsby”, którego tytuł obił mi się już wcześniej o uszy. Po obejrzeniu zwiastuna i wysłuchaniu soundtracku nie mogłam doczekać się chwili, gdy zobaczę ten film.

3Vivi 2016-05-13

Bo najważniejsze jest wnętrze!

Bo najważniejsze jest wnętrze!

Czy wierzymy w sens tych jakże często wypowiadanych przez nas słów? A może mówimy je tylko dlatego, że tak wypada? Wiele osób twierdzi, że wygląd innych ludzi nie ma dla nich znaczenia, bo najważniejsze jest to, co te osoby sobą reprezentują. Deklaracje, to jedno, a życie, to już jakby co innego. Czyżby więc byli hipokrytami, którzy publicznie deklarują jedno, a w głębi ducha uważają drugie?

2Vivi 2016-04-19

Całe życie w czterech ścianach

Całe życie w czterech ścianach

Zastanawialiście się może kiedyś, co by było, gdyby was porwano i zamknięto na nieokreślony czas w jakiejś starej szopie, bez możliwości kontaktu ze światem zewnętrznym? Na szczęście chyba nikt z nas tego nie do tej pory doświadczył i chyba też nikt nie chciałby się tego dowiedzieć. To straszne, ale takie rzeczy zdarzają się w XXI wieku naprawdę często. Niektórzy twierdzą, że znacznie częściej niż kiedyś. Taką właśnie historię postanowili opowiedzieć nam w filmie zatytułowanym „Pokój” scenarzystka Emma Donoghue i reżyser Lenny Abrahamson.

1Vivi 2016-04-07

Najaktywniejsi dziennikarze

Luna 98luna
Komso 31komso
Artemis 24artemis
Hush 10hush

Publikujemy także w:

Liczba osób aktualnie czytających Lessera

Znalazłeś błąd? - poinformuj nas o tym!
Copyright © Webmastering LO Tarnobrzeg 2018
Do góry